Regały wspornikowe do magazynu i ich cechy konstrukcyjne

Regały wspornikowe są powszechnie stosowane w halach produkcyjnych i magazynowych. Doskonale nadają się do przechowywania długich i nieporęcznych towarów. Długość ładunku może być prawie nieograniczona.

Istnieją dwa rodzaje systemów regałów wspornikowych: jednostronne i dwustronne

Regał wysięgnikowy jest składaną konstrukcją metalową, która składa się z pojedynczych elementów. Podstawa regału wspornikowego składa się z pionowych belek i poziomych wsporników, które służą również jako półki na ładunki. W celu zwiększenia stabilności konstrukcji regałów stosuje się systemy stężeń. Regał wspornikowy ma strukturę liniową. Liczba sekcji może się różnić w zależności od potrzeb właściciela. Wszystkie mocowania w konstrukcji są skręcane. Odległość między słupkami zależy od ciężaru składowanego towaru. Słupki mocowane są do podłogi za pomocą śrub kotwiących.

Istnieją modele regałów wysięgnikowych na ruchomej podstawie. Pozwala to na zwiększenie mobilności magazynu i maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej.

Zalety regałów wysięgnikowych

Zalety systemów regałów wspornikowych w porównaniu z ich alternatywnymi rozwiązaniami to

  • dobra widoczność przechowywanych towarów;
  • możliwość przechowywania towarów o szerokim zakresie zastosowań;
  • system może być instalowany w magazynach każdej wielkości;
  • szybka modyfikacja obszaru przechowywania danych;
  • nowy system regałów wysięgnikowych zapewnia optymalną widoczność w strefie magazynowej.

Regał do magazynu mogą być lekkie lub ciężkie. Ciężkie regały wytrzymują duże obciążenia, ale ich konserwacja wymaga sprzętu do podnoszenia i odpowiednich korytarzy między regałami. Regały lekkie charakteryzują się niską nośnością i nadają się do przechowywania niewielkich ładunków, ale jednocześnie są tańsze.

Regały o specjalnym przeznaczeniu do hal magazynowych

Oddzielna kategoria regałów o specjalnym przeznaczeniu do miejsc magazynowych. Tego typu regały są wykonywane na zamówienie do przechowywania towarów o niestandardowych kształtach i rozmiarach. W przypadku, gdy ze względów konstrukcyjnych nie jest możliwe umieszczenie tego typu produktu na konwencjonalnej konstrukcji.

Na przykład, można opracować projekt na zamówienie, w którym specjalna jednostka półki mogą być używane do przechowywania zwojów wykończenia lub dużych zwojów drutu. Longboardy można oczywiście ustawiać na systemach wspornikowych, ale jeśli chodzi o linoleum, wygodniej byłoby przechowywać je na bębnie, a produkty w bębnach, na specjalnych blokadach mocowanych do konstrukcji czołowych.