Regały magazynowe – rodzaje zastosowanie

Każdy magazyn ma swoje własne przeznaczenie i cechy konstrukcyjne. Dlatego wybierając systemy sterowania i magazynowania dla wyposażenia magazynu, należy wziąć pod uwagę jego specyfikę. Właściwe systemy regałowe nie tylko pomagają zoptymalizować produktywność, ale także w najbardziej efektywny sposób wykorzystują przestrzeń roboczą magazynu.

Systemy regałów i półek

Regałowe systemy magazynowe występują w postaci prefabrykowanej i rozbieralnej konstrukcji, wyposażonej w ramy boczne, belki nośne, półki i dodatkowe elementy. Regały półkowe mogą wytrzymać duże obciążenia i są wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości. Półki mogą być wykonane ze sklejki, płyty wiórowej lub stali ocynkowanej. Zakres zastosowania tych modeli nie kończy się na magazynie i jest szeroko stosowany w obszarach handlowych, salonach wystawowych, supermarketach.

Zalety regałów półkowych

  • Cechy konstrukcyjne systemu pozwalają na umieszczenie wielu różnych rodzajów towarów przy zachowaniu otwartego dostępu do nich przez cały czas;
  • Nie wymagają specjalnego sprzętu do załadunku i rozładunku;
  • Często stosowane do towarów ponadgabarytowych.

Regały magazynowe przednie

System magazynowy z frontem ma szeroki zakres zastosowań, ponieważ jest jednym z najbardziej uniwersalnych dostępnych systemów magazynowych. Pozwala na składowanie wszelkiego rodzaju ładunków o szerokim asortymencie na paletach. Systemy frontowe są łatwe w obsłudze i stanowią optymalną konstrukcję metalową do przechowywania różnego rodzaju ładunków.

Mają one wiele zalet

  • Składowane mogą być wszystkie rodzaje i wielkości towarów tego samego typu i składu;
  • Możliwość zainstalowania automatycznego systemu magazynowego w oparciu o istniejące systemy w możliwie najkrótszym czasie;
  • Optymalne wykorzystanie przestrzeni, nawet w małych magazynach o ograniczonej powierzchni;
  • Umożliwiają one otwarty dostęp do różnych towarów przechowywanych w magazynie;

Ułatwione jest prowadzenie ewidencji i inwentaryzacji zapasów. Aby jeszcze bardziej ułatwić ten proces, regały frontowe można połączyć z systemem sterowania. Producenci oferują szeroką gamę akcesoriów w postaci ram ładunkowych, belek, płyt poziomujących i bocznych rur ochronnych. Dzięki temu można zaprojektować frontowy regał do magazynu (https://www.regaly.biz/pol_m_Regaly-magazynowe-1730.html) zgodnie z własnymi życzeniami. Na przykład, możliwe jest zmontowanie konstrukcji z wymaganą liczbą poziomów, które są zaprojektowane dla określonej nośności.

Osobną grupę produktów stanowią regały automatyczne. W magazynach, gdzie załadunek i rozładunek musi odbywać się w krótkim czasie, zautomatyzowane systemy magazynowe są nieodzowne.